1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (بدون رای)
Loading...

دانستنی های جالب در مورد کارت عابر بانک|بخش دانستنی ها|

سلام دوستان عزیز امروز میخوایم در این ویدیوی جالب به یه موضوع خیلی مهم بپردازیم که شاید براتون اتفاق افتاده باشه و اگه نیفتاده حتما این ویدیو رو تماشا کنید تا همیشه با خیال راحت کارت بکشید. برای دلگرمی و حمایت از ما لطفا لایک و شیر و کامنت یادتون نره ، اگرم هنوز سابسکرایب نکردید حتما سابسکرایب کرده و زنگوله کوچولو رو هم روشن کنید

خب قبل از اینکه بگیم کارت اعتباری چجوری میسوزه، میخوایم بدونیم که اصلا نوار مغناطیسی کارت اعتباری چیه و چجوری کار میکنه!!!
خب اگه به پشت کارت هایی همچون کارت بانکی، گواهی نامه رانندگی، کلیدهای کارتی هتل و غیره خود نگاه کنید یک نوار مغناطیسی مشاهده خواهید کرد. این نوار مغناطیسی برای ذخیره اطلاعات شناسایی استفاده می شود. برای مثال نوار مغناطیسی کارت اعتباری شامل نام، شماره حساب، شماره پین، تاریخ انقضا، کشور صادره، کد امنیتی می باشد.
حالا هنگامی که شما کارت را می کشید و یا وارد دستگاه عابر بانک می کنید، اسکنرهای کارت این اطلاعات برنامه ریزی شده را از نوارهای مغناطیسی می خوانند.
اما اگه کمی بیشتر بخوایم وارد جزییات بشیم بهتره بدونیم که نوار مغناطیسی از ذرات کوچک آهن ساخته شده است که اطلاعات را کد گذاری می کند. این ذرات آهن وقتی در یک میدان مغناطیسی قوی تر قرار می گیرند هم تراز می شوند. این بدان معناست که اطلاعاتی که در نوار هستند ممکن است با قرار گیری در یک میدان مغناطیسی قوی تر از کارت تخلیه و در واقع آسیب ببینند.

اما حالا میخواهیم به علل رایج سوختن کارت های اعتباری بپردازیم که ممکنه برای همه ما پیش بیاد
1 آهنربای درب یخچال
آهنربای درب یخچال یا مگنت ها، آهنربای بسیار قوی نیست و قرارگیری مداوم کارت در مقابل این آهنرباها می تواند به کارت آسیب بزند.

2 آهنربای کیف پول
کیف پول شما حاوی یک آهنربا است که خیلی قوی نیست. شما در طی فعالیت های معمول مانند خرید ،کارت های اعتباری خود را بیرون می آورید. حالا اگر کارت اعتباری شما حدود 3سانتی متر از آهنربا فاصله داشته باشد مطمن باشید که هیچ مشکلی برای کارت تون به وجود نحواهد امد.

3 سیستم های امنیتی
سیستم های که در فروشگاه ها و مراکز خرید در قسمت درب خروج نصب می شود می تواند تعداد کالاهای عبوری از درب را مشخص کند. این سیستم ها از الکترو مغناطیس و امواج رادیویی استفاده می کنند. قبل از رد شدن از این سیستم های امنیتی سعی کنید کارت خود را داخل کیف تون قرار دهید.

4 دستگاه های MRI
همانطور که می دانید ام آر آی یک روش تصویربرداری است که از امواج رادیویی و مغناطیسی برای تصویربرداری استفاده می کند. این دستگاه ها از میدان های مغناطیسی قوی استفاده می کنند تا از اجزای بدن تصاویری دقیقی ایجاد کند.و قرار گرفتن کارت اعتباری در معرض این امواج می تواند به انها اسیب بزند.

5 آسیب فیزیکی
خراشیدن نوار مغناطیسی کارت، رها کردن کارت در ماشین آن هم در یک روز گرم، خم کردن، جاگذاشتن کارت در توستر و مایکرویوو، خیس شدن طولانی مدت و آسیب های فیزیکی مشابه می تواند کارت اعتباری، کارت هتل و غیره ی شما را خراب کند.

حالا میخوایم بدونیم که ایا امواج موبایل و مایکروویو واقعا به کارت های اعتباری اسیب میزنه یا خیر؟
کارت هایی که بر مبنای استانداردهای صنعتی هستند مانند کارت های بانکی تقرببا غیر ممکن است که فقط با یک بار قرارگرفتن در معرض آهنرباهایی که در دسترس عموم مردم است مثل آهنربای داخل کیف یا کیف پول، مگنت های یخچال و فریزر، میدان مغناطیسی تلفن همراه و غیره خراب شوند حالا این سوال ممکنه براتون پیش بیاد که چطور ما گفتیم که اهن ربا و دستگاه های که امواج مغناطیسی دارند برای کارت ضرر داره اما حالا میگیم با یک بار قرار گیری در معرض اینها اتفاقی رخ نمیده؟؟؟
خب همچنان با ما باشید تا جواب این سوال تون رو هم بگیرید
. به طور کلی برای خراب شدن کارت اعتباری نیاز به یک میدان مغناطیسی ۱۰۰۰ گاوسی است.
البته داخل پرانتز اینو بگیم که گاوس واحد اندازگیری شدت میدان مغناطیسی می باشد.
خب یک دستگاه MRI ممکن است یک میدان مغناطیسی ۱۵۰۰۰ گاوس داشته باشد همچنین یک یخچال می تواند دارای شدت میدان مغناطیسی ۱۰۰ گاوسی باشد در حالی که میدان مغناطیسی تلفن همراه ممکن است در محدوده ۱٫۲ تا ۱۰ میلی گاوس باشد. گفته می شود که بعید است که یک کارت اعتباری با نزدیک شدن به تلفن همراه خراب شود اما خراش ها و خمیدگی های کم می تواند برای غیر قابل خواندن اطلاعات کارت و یا به طور واضح تر خراب شدن کارت اعتباری کافی باشد.

اما نکته اخر
گاهی اتفاق می افتد که با قرارگیری چند ثانیه ای کارت ها در میدان های مغناطیس مانند دستگاه MRI اتفاقی نیافتد و کارت ها خراب نشوند اما با قرار دادن مکرر و طولانی مدت یک کارت در مقابل یک میدان مغناطیسی مانند یک آهنربای معمولی کارت اعتباری شما خراب شود. پس مدت زمان قرار گیری کارت در مقابل امواج مغناطیسی و اهن ربا یک عامل بسیار مهم می باشد.
حالا برای اینکه کارت تون خراب نشه همیشه کارت های اعتباری تان را در کیف های مخصوص نگهداری کنید تا از خراشیدگی و میدان های مغناطیسی در امان باشند.همچنین کارت های هوشمند حاوی تراشه های هستند که از طریق استفاده از تکنولوژی بلوتوث می توان این تراشه ها را خواند. شما می توانید کارت هایتان ا در فویل آلومنیومی قرار دهید تا مانع از خواندن اطلاعات توسط دیگران شوید.
ممنون که با ما بودید و امیدوارم براتون مفید بوده باشه
خدا نگهدار

بازدید: 2