1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (بدون رای)
Loading...

بزرگترین تهدید اینترنت تا سال 2025 را بشناسید

تا حالا به این فک کرده اید که ممکنه یه روزی برسه که کلا بی اینترنت بشید و یا اینکه با اینترنت محدود شده کار کنید؟خب ما در این ویدیو قصد داریم تا به بزرگترین تهدیدات اینترنت که ممکنه تا سال 2025 ان را فلج کند بپردازیم پس در ادامه با ما باشید و لایک وشیر و کامنت فراموش تون نشه و یادتون نره برای دیدن ویدیوهای بیشتر ما را سابسکرایب کنید.
بر اساس نظرسنجی انجام شده توسط موسسه پژوهشی Pew از 1400 کارشناس ، پاسخ 2 دو چیز بود:
1. حکومتها و سازمانهای بزرگ دو خطر اصلی علیه اینترنت هستند که چهره وب را تغییر خواهند داد و این تغییر نه تنها مثبت نخواهد بود، بلکه به سمت تاریکی پیش خواهد رفت.
اغلب کارشناسان اظهار داشتند که فناوری باعث ایجاد شغل، رشد و توسعه اقتصادی و ایجاد فرصت اتصال بیشتر مردم دنیا با یکدیگر می شود اما از طرف دیگر، حکومتها بدلایل سیاسی و امنیتی در جهت ایجاد مسدود سازی، اعمال سیستم فیلترینگ و سانسور اینترنت حرکت می کنند.
در این گزارش به ترکیه و مصر اشاره شده که هنگام برخورد با تظاهر کنندگان اینترنت را مسدود کرده و دسترسی مردم به وب را محدود کردند تا دایره تظاهرات وسعت نیابد.
از سوی دیگر کشورهایی مانند چین با ایجاد "دیوار فایروال" (استعاره از دیوار چین) مسدود سازی و ایجاد محدودیت در دسترسی به اطلاعات را هوشمند ساخته‌ و با وبلاگ نویسان چینی مخالف، به شدت برخورد می کنند.
و اما مشکل دوم به گزارش موسسه Pew اعتماد به حکومتهاست، حکومتهایی که پس از افشاگریهای اسنودن معلوم شد در بهترین حالت به طور شبانه روزی در حال جاسوسی از مردم خودشان و سراسر جهان هستند. بی اعتمادسازیهای امریکایی ها و انگلیسی ها را به سانسور چی بودن کشورهایی مانند چین باید اضافه کرد که در کنار هم باعث شده تا اعتماد جهانی کم شود. جنگها و تهدیدات سایبری را نیز اگر به این فاکتورها اضافه کنیم آینده تاریکی را رقم می زند که باعث می شود تا اغلب 1400 کارشناسی که در این نظرسنجی شرکت کرده اند بگویند آینده وب تا 20 سال آینده رو به وخامت خواهد گذاشت.

بازدید: 15